Narodowe Czytanie w Kamieniu Pomorskim - relacja

W sobotę, 3 września, na kamieńskiej Marinie, za sprawą Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim, odbyła się kolejna, 11 już, edycja Narodowego Czytania.
Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku. Została zapoczątkowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.
W tym roku czytaliśmy...

Narodowe Czytanie 2022 - zaproszenie

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim serdecznie zaprasza na akcję Narodowe Czytanie, która organizowana jest z inicjatywy Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.
Tegoroczną lekturą Narodowego czytania będą "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza, które ukazały się 200...

Odjazdowy bibliotekarz

W sobotę (2 lipca) bibliotekarze kamieńskiej Biblioteki zaprosili wszystkich miłośników książki i turystyki rowerowej na rajd Odjazdowy Bibliotekarz.
Przy pięknej, letniej pogodzie, zebrana grupa ruszyła w drogę. Ponieważ oficjalnym kolorem akcji jest pomarańczowy, uczestnicy dodali do swoich strojów pomarańczowe akcenty, a rowery przystroili...

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza na rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Jest to akcja skierowana do wszystkich sympatyków książek i wycieczek rowerowych, którzy mają ochotę przyjemnie i aktywnie spędzić dzień w gronie osób o podobnych pasjach.
Tegoroczny rajd odbędzie się w sobotę 2 lipca . Startujemy o...

Japonia tematem spotkania DKK

W środę (8 czerwca) odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawialiśmy o książce będącej debiutem pisarskim Marcina Bruczkowskiego „Bezsenność w Tokio”. Książka została napisana w oparciu o 10-letni pobyt autora w Japonii. Z bardzo dużą dozą humoru autor przedstawił fragmenty swojego życia pośród obcej kultury...