Noc detektywów 2022

Za nami "Noc detektywów"!

W piątek, 21 października, w bibliotece odbyła się "Noc detektywów". Na godzinę 17 przyszły dzieci. Przed nimi było ciężkie zadanie, jakim było zdanie egzaminu na detektywa. Cała zabawa rozpoczęła się od podziału uczestników na 3 grupy. Dzieci w zakątkach biblioteki szukały karteczek z zadaniami, które nie były łatwe. Grupy młodych detektywów musiały pokonać kilkanaście zagadek, uporać się z zadaniami i pułapkami. Konkurencją wymagającą odwagi i umiejętności było rozpoznawanie z zawiązanymi oczami zapachów i dźwięków. Z zadaniem tym uczestnicy poradzili sobie znakomicie. Nasi detektywi musieli sporządzić portret pamięciowy przestępcy, który dokonał napadu na bank oraz akta kryminalne z własnymi odciskami palców. Bezbłędnie wykonali wszystkie zadania. Nic im nie umknęło. Nie przeoczyli żadnej wskazówki. Zasłużyli na tytuł dobrych detektywów. Gośćmi biblioteki byli także dorośli uczestnicy. Dla nich także przygotowano zagadki kryminalne do rozwiązania. Musieli także rozpoznać po opisie postaci detektywów znanych z literatury. Obejrzeliśmy prezentację znanych ekranizacji literatury kryminalnej. A na koniec były kalambury, na podstawie których musieliśmy zgadnąć jaki to tytuł kryminału. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy spędzili ten czas razem z nami.