Spotkanie było zapowiadane jako fantastyczne. I takie było. Pan Marek okazał się prawdziwym gawędziarzem. Z dowcipem przybliżył nam swoje życie, które opisał w swojej pierwszej książce pod tytułem "Samo życie i już". Zdradził nam, że już w planach jest następna.

Nasz gość z wykształcenia magister inżynier, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, a z zamiłowania podróżnik, wędrował po górach polskich i bułgarskich, był uczestnikiem wspinaczek taternickich i wypraw ratunkowych z GOPR. Był płetwonurkiem, przez 30 lat uprawiał windsurfing. A w tej chwili jest zapalonym żeglarzem. Życie, a również charakter pracy, umożliwiło mu przeżyć ciekawe i fascynujące sytuacje, zwiedzić i poznać wiele rejonów świata. Udało mu się dotrzeć do Iraku, Iranu, Argentyny, USA, Syberii i wielu innych krajów. Trzykrotnie przemierzył samochodem osobowym trasę Stalowa Wola-Bagdad i raz Stalowa Wola – Teheran. A wszystko to było możliwe, jak sam dodał, dzięki jego wspaniałej żonie. Spotkanie urozmaicone było pięknymi slajdami z życia i podróży Pana Marka.

Było to bardzo sympatyczne spotkanie, na którym można było dowiedzieć się nieco o życiu naszego gościa, ale także poznać trochę historii naszego kraju oraz świata.

"Całe" życie Marka Pietrzykowskiego można znaleźć w książce "Samo życie i już!", którą można będzie wypożyczyć w kamieńskiej bibliotece. Zapraszamy!

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck