Grudniowe spotkanie DKK

W środę, 14 grudnia odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w kamieńskiej bibliotece. Na spotkaniu omawialiśmy książkę Madeline Miller "Pieśń o Achillesie". Powieść jest nowym omówieniem mitu o Achillesie i wojnie trojańskiej. Narratorem jest Patroklos, często pomijany i zapomniany partner Achillesa. Chłopak, którego wyrzekł się własny ojciec. Autorka prowadzi nas przez historię znajomości tej dwójki, ich wspólną podróż od młodości, treningów na dworze Peleusa, czasu spędzonego z centaurem Chironem, aż do ostatnich dni pod Troją. Autorka nakreśliła przed naszymi oczami znany z mitów grecki świat, w którym losy ludzi i bogów wzajemnie się przeplatają, ukazuje wydarzenia z bitwa pod Troją, a wszystko to jest tłem do pokazania subtelnej, ale zarazem silniejszej niż wszystko młodzieńczej, bezinteresownej miłości, namiętności i poświęcenia.

Książka bardzo podobała się uczestnikom spotkania. Jest to piękna opowieść. Historia znana, choćby ze szkoły, ale opowiedziana w pełen uroku sposób. Na długo zapada w pamięć. A do tego jeszcze ma przepiękną okładkę.

Polecamy z całego serca tę lekturę!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck