Plakat konkursu na inicjatywy oddolne

UWAGA! Konkurs został rozstrzygnięty!

Wyniki można znaleść tutaj: Rozstrzygnięcie konkursu na inicjatywy oddolne.

Masz pomysł na działanie kulturalno-edukacyjne, ale nie masz środków na jego realizację? Masz szansę, by teraz wykazać się swoją kreatywnością!

Powiatowa i Miejska i Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim ogłasza Konkurs na realizację inicjatywy kulturalno-edukacyjnej w ramach projektu BLISKO „Biblioteka - wspólna przestrzeń kultury”.

Zgłoś swój projekt inicjatywy kulturalno-edukacyjnej i zdobądź środki na jej realizację!

Konkurs jest częścią projektu "Biblioteka - wspólna przestrzeń kultury" w ramach BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Celem tego programu jest wzmocnienie bibliotek jako "trzeciego miejsca" jednoczącego lokalną społeczność poprzez działania w obszarze szeroko rozumianej kultury.

W ramach tego projektu, część budżetu w wysokości 19 000 zł przeznaczone jest na realizację min. 3 inicjatyw kulturalno-edukacyjnych zaproponowanych przez mieszkańców Kamienia Pomorskiego. Inicjatywy mogą być realizowane w postaci np. konkursów, wystaw, koncertów, gier, warsztatów, wykładów, imprez plenerowych.

W konkursie na inicjatywę oddolną może brać udział każdy mieszkaniec Kamienia Pomorskiego który ukończył 13 lat, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe. Jest to wielka szansa by zgłosić i z naszą pomocą zrealizować własne pomysły!

Poniżej znajdą Państwo materiały do pobrania.

Formularz zgłoszeniowy (wniosek - załącznik nr 2 do regulaminu) do konkursu na inicjatywy oddolne należy pobrać, wypełnić i podpisać, a następnie złożyć w siedzibie naszej biblioteki przy ul. Wolińskiej 9 w terminie do 15.03.2024 r.

Materiały do pobrania:

Regulamin konkursu:

pdfRegulamin konkursu na inicjatywy oddolne w ramach projektu BLISKO - PDF156.79 KB

Załączniki do regulaminu:
Diagnoza potrzeb społeczności lokalnej i jej potencjału (wyniki):

pdfDiagnoza potrzeb społeczności lokalnej i jej potencjału - PDF1.28 MB

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck