Czytelnia

Czytelnia dla Dorosłych oferuje czytelnikom księgozbiór podręczny ,dział zbiorów regionalnych oraz czasopisma. Czytelnia posiada 16 miejsc siedzących, na miejscu można skorzystać z ksero. Księgozbiór zawiera wiele poszukiwanych pozycji z dziedziny ekonomii, psychologii, zarządzania, pedagogiki, turystyki i innych.
Czytelnia dla Dorosłych oferuje bogaty wybór gazet i czasopism m.in.:
Auto Świat, Claudia, Cogito, Cztery Kąty, Film, Focus, Gazeta Wyborcza, Głos Szczeciński, National Geographic, Newsweek, Polityka, Pomorzanin, Poradnik Domowy, Przekrój, Rzeczpospolita, Wiedza i Życie, Świat Nauki. Można również skorzystać z teczek wycinków prasowych dotyczących powiatu kamieńskiego.
Przy czytelni działa Punkt Informacji o Unii Europejskiej.
Pracownica czytelni pomaga w przygotowaniu prezentacji maturalnych.