W poniedziałek, 23 września, odbyły się warsztaty dla młodzieży z twórczości naszej noblistki, Wisławy Szymborskiej. Zajęcia poprowadził Daniel Odija, pisarz, dziennikarz, autor scenariuszy radiowych, twórca komiksów. Gość przybliżył postać noblistki, wyjaśnił i pokazał czym zajmowała się pisarka oprócz tworzenia przepięknych wierszy. W części warsztatowej młodzież z kamieńskiego Liceum Ogólnokształcącego tworzyła na podobieństwo Wisławy Szymborskiej piękne kolaże, pisała lepieje i altruiki. Daniel Odija, jako doświadczony pisarz i twórca dostarczył młodzieży cennych informacji oraz kreatywnych pomysłów na to jak interpretować i tworzyć własne prace i teksty. Młodzież okazała się bardzo zainteresowana tą formą wyklejanek i tworzenia humorystycznych tekstów. Każdy miał okazję do zaprezentowania swojej pracy i opowiedzenia o niej i o procesie jej powstawania.
Warsztaty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Operatorami NPRCz 2.0 są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Narodowe Centrum Kultury.

facebook Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
facebook Narodowe Centrum Kultury