We wtorek, 24 września, młodzież z klasy VII wzięła udział w warsztatach tworzenia komiksów, które przeprowadził Daniel Odija – pisarz, scenarzysta komiksów, animator kultury. Uczniowie zapoznali się z historią opowieści obrazkowej, która sięga czasów pierwszych ludzi, a jej największy rozwój nastąpił w latach 40-tych XX wieku, gdy zaczęły ukazywać się komiksy z najpopularniejszymi bohaterami jak np. Superman, Batman czy Kapitan Ameryka. Po prezentacji młodzież mogła spróbować stworzyć własną opowieść komiksową. Powstały ciekawe historyjki obrazkowe z fantastycznymi bohaterami mającymi niesamowite przygody.
Warsztaty zrealizowano w ramach programu dotacyjnego BLISKO.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Operatorami NPRCz 2.0 są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Narodowe Centrum Kultury.

facebook NPRCz 2.0
facebook Narodowe Centrum Kultury