Warsztaty Dyskusyjne Kobiet

W środę, 12 czerwca, w naszej bibliotece odbyły się kolejne Warsztaty Dyskusyjne Kobiet, tym razem pod hasłem „Siła jest kobietą”. Mieliśmy przyjemność spotkać się z Justyną Kubiak, trenerem fitness, która na co dzień pracuje w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim. Na początek dostaliśmy dużo informacji o korzyściach płynących z różnych form aktywności fizycznej. Dowiedzieliśmy się jak regularne ćwiczenia wpływają na profilaktykę chorób. Już wiemy, że trening siłowy jest nie tylko dla mężczyzn. Ma najkorzystniejszy wpływ na kompozycję ciała, pomaga spalać tłuszcz, wzmacnia układ nerwowy, poprawia wytrzymałość, wzmacnia kości, a także ma wiele innych korzyści. A więc trening siłowy jest jak najbardziej dla kobiet, bo my chcemy być fit. Pani Justyna uzmysłowiła nam, że bycie fit, to nie drakońska dieta i mordercze treningi bez kalorii. Bycie fit, to zdrowe odżywianie, jedzenie 5-6 posiłków dziennie, dobór produktów zdrowych, nieprzetworzonych oraz trening, który da Ci chęć do życia, energię oraz motywację, a nie który będzie niszczył twoje ciało.
Na warsztatach mogliśmy również spróbować ćwiczeń, które nam demonstrowała trenerka. Pokazała nam również jakie ćwiczenia możemy wykonywać w naszym domu.
Każda uczestniczka warsztatów dostała skrypt z tą wiedzą w pigułce.
Było to bardzo energetyczne spotkanie, które dało nam ogromną wiedzę. A więc do działania! 🙂
Warsztaty Dyskusyjne Kobiet organizowane są w ramach inicjatywy oddolnej w programie dotacyjnym BLISKO.
Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

facebook NPRCz 2.0
facebook Narodowe Centrum Kultury