We wtorek, 20 sierpnia, po raz kolejny odbyły się Warsztaty Dyskusyjne Kobiet. Tym razem dotyczyły szeroko pojętej tematyki pierwszej pomocy. Warsztat poprowadziła pani Emilia Kwiatkowska - ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy, specjalista do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy oraz inspektor ochrony przeciwpożarowej. Uczestnicy wysłuchali informacji o prawie związanym z udzielaniem pierwszej pomocy, ale też o zastosowaniu pomocy w nagłych przypadkach. Najciekawszym punktem spotkania były ćwiczenia praktyczne m.in. z zastosowania pozycji bocznej ustalonej, wykonania resuscytacji krążeniowo – oddechowej, zakładania opatrunku na rany powypadkowe.
Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

Projekt we współpracy z Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim.
Działanie w ramach Projektu BLISKO. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.