W czwartek, 19 września, odbyły się kolejne Warsztaty Dyskusyjne Kobiet. Poprzedziło je wystąpienie dyrektora oraz pracownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, którzy nakreślili zadania i cele PCPR-u. Dowiedzieliśmy się, że podstawowym celem działalności PCPR jest udzielanie pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym: dzieciom, rodzinom, osobom starszym, chorym i z niepełnosprawnościami; a także zabezpieczenie dzieciom pieczy zastępczej w przypadku niemożności zapewnienia opieki i wychowania przez rodziców.
Następnie pani Klaudia Puzdrowska, dietetyk kliniczny, przybliżyła nam podstawy zdrowego odżywiania, metodykę odchudzania oraz jak planować i przygotowywać posiłki. Każdy miał okazję obliczyć zapotrzebowanie na dzienną kaloryczność.
Uczestnicy nabyli w trakcie spotkania niezbędną w dzisiejszych czasach wiedzę pomagającą w byciu zdrowym oraz w rozwiązywaniu problemów dotykających części rodzin.
Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Operatorami NPRCz 2.0 są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Narodowe Centrum Kultury.

facebook NPRCz 2.0
facebook Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego