Relacja z Warsztatów Rękodzieła Artystycznego z Literaturą w tle!
20 lipca 2024 roku mieliśmy przyjemność gościć w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim na wyjątkowych warsztatach rękodzielniczych! Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – przyszło dwa razy więcej uczestników niż się spodziewaliśmy, co tylko utwierdza nas w przekonaniu o niezaprzeczalnej wartości takich spotkań oraz ogromnym zapotrzebowaniu na twórcze działania w oparciu o literaturę!
Tym razem przenieśliśmy się w fascynujący świat średniowiecza i odkryliśmy tajniki czerpanego papieru. Zaczęliśmy od intrygującej historii powstawania papieru, który niegdyś był używany do tworzenia kodeksów, czyli starodawnych ksiąg. Uczestnicy samodzielnie wykonali bajeczny papier czerpany — zarówno biały, jak i kolorowy, z dodatkiem ziół. Najmłodsi mieli także okazję obcować z naturą, tworząc żywy papier w formie "ciasteczek"! Po kreatywnych zajęciach w plenerze przenieśliśmy się do wnętrz naszej Biblioteki by z czerpanego papieru stworzyć na mini sztalugach wyjątkowe kolaże z ulubionymi cytatami z książek.
Byliście niesamowici!
Udział w warsztatach był bezpłatny i otwarty dla każdego, bez względu na wiek i umiejętności plastyczne. Dzięki wsparciu doświadczonego instruktora, Pani Anny Ćwiklińskiej, każda osoba mogła odkryć nowe inspiracje i stworzyć wyjątkowe prace, które zachęcają do sięgania po książki oraz do częstszych wizyt w Bibliotece! Na zakończenie, każdy z uczestników odszedł z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi pamiątkami, które są niepowtarzalne i wyjątkowe.
Do zobaczenia w Bibliotece!
Projekt realizowany we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Kamieniu Pomorskim.
Działanie w ramach Projektu BLISKO. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

facebook Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
facebook NPRCz 2.0