Dyktando

Ostatnim akcentem obchodów Tygodnia Bibliotek w kamieńskiej Bibliotece było VII Wielkie Kamieńskie Dyktando, które odbyło się 22 maja. Jest to wydarzenie mające na celu promocję kultury języka polskiego. Zadaniem uczestników było napisanie podyktowanego tekstu z jak najmniejszą liczbą błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Dyktando przeprowadzono w czerech grupach wiekowych. Pierwsza grupa to uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, druga grupa to uczniowie klas VII-VIII, trzecia grupa to młodzież ze szkół średnich, zaś ostatnia to dorośli. Jest nam miło poinformować, że w grupie najmłodszej Mistrzem Ortografii została Julia Opara (klasa VI a SP nr 2), w grupie drugiej wyróżnienie otrzymała Lilianna Kazanecka (klasa VIII SP Jarszewo), ze szkół średnich laureatami zostali: III miejsce Dominika Orszulak (klasa III TH z ZSP), II miejsce ex aequo Wojciech Fela (klasa Ia LO) i Alicja Grabowska (klasa III TH ZSP), Mistrzynią Ortografii została Magdalena Idzik (klasa II c LO).
W grupie dorosłych III miejsce zajęła pani Iwona Drygała, II miejsce pani Monika Jarema, Mistrzem Ortografii został pan Eugeniusz Głowiński, który dyktando napisał bez żadnego błędu ortograficznego.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział. I z tego miejsca zapraszamy za rok na kolejne Wielkie Kamieńskie Dyktando.
Upominki dla laureatów ufundował Burmistrz Kamienia Pomorskiego.