W poniedziałek, 8 lipca, zespół naszej Biblioteki miał przyjemność uczestniczyć w świetnym szkoleniu poprowadzonym przez Panią Katarzynę Dettlaff-Lubiejewską z Good Culture. Tematem było „Budowanie oferty kulturalnej i animacyjnej dla seniorów w bibliotece”.
Pani Katarzyna podkreślała, że kluczem do stworzenia atrakcyjnej oferty jest odpowiednie rozpoznanie grupy docelowej i uwzględnienie ich preferencji. Zaprezentowała nam skuteczne metody badania potrzeb seniorów, takie jak wywiady, ankiety czy warsztaty.
Szkolenie dostarczyło nam wielu praktycznych wskazówek, które zamierzamy wdrożyć w naszej bibliotece. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych seniorów.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Operatorami NPRCz 2.0 są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Narodowe Centrum Kultury.

facebook Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
facebook Narodowe Centrum Kultury