Dyskusyjny Klub Książki - styczeń 2024

W poniedziałek, 8 stycznia, odbyło się pierwsze w Nowym Roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Podsumowaliśmy poprzedni rok, który okazał się bardzo pozytywny, bogaty w ciekawe lektury, wiele wnoszące dyskusje o literaturze, ale także o otaczającej nas rzeczywistości. Był to też rok, w którym przybyła rekordowa liczba nowych uczestników DKK. Jest już nas 16 osób. I wiele wskazuje, że w tym roku może być nas więcej.

Smutek cinkciarza okładka
W miłej atmosferze nie zapomnieliśmy porozmawiać o lekturze. „Smutek cinkciarza” Sylwii Chutnik przywołał wiele wspomnień związanych z realiami lat 80-tych. Uznaliśmy, że autorka niezwykle barwnie przeniosła nas w czasy PRL-u, odtworzyła specyfikę społeczeństwa tamtych lat i pomogła nam w powrocie do czasów młodości. Starsi z uczestników spotkania przypominali różne sytuacje i osoby podobne do bohaterów z książki. Wspominano handel walutami i różnymi niedostępnymi w tamtych czasach dobrami oraz związane z tym zabawne sytuacje.
Przed nami kolejny rok pełen ciekawych lektur.

Profil na Facebooku:

facebook Dyskusyjne Kluby Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck