27 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Warsztaty rękodzieła artystycznego z literaturą w tle". Zajęcia odbyły się pod nazwą "Pejzaż malowany wełną, inspirowany utworem literackim"
Udział w warsztatach nie wymagał umiejętności plastycznych, oraz znajomości literatury. Pod okiem Anny Ćwiklińskiej każdy mógł zaczerpnąć wiedzy i nowych umiejętności i stworzyć wyjątkowa pracę, którą mógł zabrać na pamiątkę. Na spotkaniu nie zabrakło literatury. Uczestnicy tworzyli swoje prace słuchając fragmentów najpiękniejszych opisów przyrody z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza oraz "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.
Wydarzenie to zorganizowane zostało jako Inicjatywa Oddolna w ramach programu BLISKO.<,p>

Działanie w ramach Projektu BLISKO. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.
facebook Narodowe Centrum Kultury
facebook Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego