W środę, 20 września, w Bibliotece miały miejsce warsztaty, których głównym tematem była kultura ludowa, a przede wszystkim muzyka. Spotkanie poprowadziły dwa cudowne, znane wszystkim mieszkańcom naszego miasta, zespoły: Zespół Ludowy "Stawnianki" oraz Stowarzyszenie Wokalistów "Strefa Dźwięku". Dowiedzieliśmy się o historii powstania Zespołu Stawnianki, skąd biorą teksty piosenek. Rozmawialiśmy o kulturze ludowej, jak dawniej spędzano wolny czas. Poznaliśmy piosenki, które śpiewają Stawnianki. Natomiast członkinie "Strefy Dźwięku" przybliżyły nam współczesną muzykę ludową Okazało się, że wśród obecnych słuchaczy są osoby z Polski, które również śpiewają w ludowym zespole. Usłyszeliśmy nawet próbkę jednej z piosenek. Uczyliśmy się śpiewać razem z prowadzącymi. A nawet udało się nam dopisać 6 zwrotek do piosenki "Miała baba koguta". Na koniec spotkania oczywiście był koncert. Zaśpiewaliśmy wspólnie kilka piosenek, np. "Mikołajek nadmorski" czy "Ludowa nutka". To był bardzo przyjemnie spędzony czas.

Warsztaty zrealizowane zostały w ramach programu dotacyjnego BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.

Fotografie:

Profile na Facebooku: