W środę, 4 października, mieliśmy przyjemność gościć w kamieńskiej Bibliotece Przemysława Kowalewskiego, autora będącego wielkim miłośnikiem powojennej historii Szczecina.
W swoich dwóch książkach autor sięgnął do prawdziwych wydarzeń związanych z historią miasta. Pisarz opowiedział o kulisach powstawania powieści. Dowiedzieliśmy się jak żmudne było poszukiwanie źródeł i dokumentów związanych z historiami, o których opowiadają obie książki. Bowiem w powieści “Szóstka" punktem wyjścia akcji jest katastrofa mająca miejsce w 1967 roku, zaś w powieści “Kozioł" autor nawiązuje do historii tzw. rzeźnika z Niebuszewa. Z prawdziwą przyjemnością wysłuchaliśmy ciekawostek związanych z historiami opowiedzianymi w obu książkach. Autor z prawdziwą lekkością nawiązał kontakt ze zgromadzoną publicznością, która reagowała często zdumieniem lub śmiechem na opowiadane historie.

Dziękujemy za mile spędzony wieczór.
Liczymy, że nie jest to ostatnie spotkanie z Przemysławem Kowalewskim.

Obie książki będą dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych. Zapraszamy do wypożyczania i czytania 🙂

Fotografie: