W Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbyło się spotkanie autorskie z Maciejem Paterczykiem – autorem pochodzącym z Wrzosowa, piszącym powieści kryminalne w większości umiejscowione w powojennym Kamieniu Pomorskim.

Autor opowiadał o swojej twórczości, o początkach drogi pisarskiej. Mieszkając w Warszawie z wielkim sentymentem wspomina swoje rodzinne strony, którym poświęcił pierwsze swoje książki: "Na zgliszczach" wydaną w 2015 roku, czy "Morze krwi, ziemia ognia" wydaną w 2019 roku. W książkach tych nie starał się trzymać faktów historycznych, ale bardzo zależało mu na oddaniu atmosfery tamtych bardzo trudnych i niepewnych czasów powojennych. Natomiast akcja powieści "Czarny Bałtyk" dzieje się w niedalekim od Kamienia Pomorskiego Kołobrzegu.

Ostatnia Książka Macieja Paterczyka to powieść wampiryczna pt. "Korngold". Autor zdradził, że pracuje już nad nową powieścią, której akcja będzie się działa w jego rodzinnym Wrzosowie. Jesteśmy jej bardzo ciekawi!

Po spotkaniu można było zakupić książki autora i uzyskać autograf.

Spotkanie zostało zorganizowane przez kamieńską Księgarnię "Wiedza", przy współudziale Muzeum Historii Ziemii Kamieńskiej oraz naszej kamieńskiej Biblioteki.

Dokumentacja zdjęciowa spotkania:

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck