14 czerwca 2023 roku mieliśmy przyjemność gościć Joannę Jax, autorkę popularnych powieści obyczajowo-historycznych. Licznie zgromadzonym słuchaczom w barwny i przystępny sposób opowiedziała o początkach swojej drogi pisarskiej, o trudach i sukcesach oraz planach na przyszłość. Powieściopisarka przybliżyła nam tajniki warsztatu pisarstwa historycznego. Dbając o tło historyczne w swoich powieściach Joanna Jax przeprowadza bardzo dociekliwe badanie tematu sięgając do źródeł pisanych, wspomnień uczestników danych wydarzeń oraz odwiedzając miejsca związane z danym tematem.
Uczestnicy spotkania byli zachwyceni gościnią, jej wiedzą i elokwencją oraz poczuciem humoru. Uważamy, że ten wieczór w bibliotece był bardzo udany. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenie.
Spotkanie było sfinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck