Spotkanie autorskie z Ewą Bauer

Księgarnia "Wiedza" wraz z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Kamieniu Pomorskim zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką Ewa Bauer. Chociaż na co dzień pracuje jako prawnik, jej wielką miłością jest literatura. Miała pisanie książek pozostawić sobie na emeryturę, ale postanowiła to przyśpieszyć i w 2011 roku ukazała się jej debiutancka powieść "W nadziei na lepsze jutro". Kolejne powieści to: "Kruchość jutra", "Kurhanek Maryli", "Ucieczka przed życiem". Są to powieści obyczajowo-psychologiczne.
W 2019 roku ukazał się pierwszy tom sagi rodzinnej z historią w tle – cyklu "Tułacze życie", w kolejnych latach ukażą się kolejne części.
W swojej twórczości porusza tematy trudne, występujące w relacjach międzyludzkich. Skupia się na emocjach, nie ocenia bohaterów, ale wskazuje mechanizmy jakim podlegają ich reakcje. Często powtarza, że jeśli choć jedną osobę poruszy jej twórczość, to już warto pisać.
Jest miłośniczką "Małego Księcia". Posiada kolekcję ponad siedemdziesięciu tłumaczeń tej książki na języki obce.

Spotkanie odbędzie się 26 lipca o godzinie 18:00 w kamieńskiej bibliotece przy ulicy Wolińskiej 9.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck