Wraz z Kamieński Dom Kultury zapraszamy na wydarzenie Na Leżakach, Na Marinie 😇

Zaczynamy od Narodowego Czytania, polskiej akcji społecznej, która od 2012 roku propaguje znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie 🤗

W tym roku czytamy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Rozpoczęcie o godz. 15:00 (czas trwania, ok 2 godz.).

Podczas trwania wydarzenia, można będzie skosztować regionalnych wyrobów Browaru Kowal, Winiarni Zamojskiej oraz Serowni "Pod siódemką" z Golczewa! 👌

O godzinie 18:00 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Kamieńskich Zachodów Słońca na leżakach" - Duet Fortepianów Dwóch.

Spotkanie dwóch pianistów, muzyków o niezwykłym poczuciu humoru, zaowocowało pomysłem stworzenia duetu fortepianowego, dla którego muzyka i wirtuozeria wykonawcza jest także pretekstem do zabawy. Artyści łączą muzyczne style od muzyki klasycznej przez rock’n’rolla do…muzyki biesiadnej, nie tracąc przy tym dobrego smaku w budowaniu żartu muzycznego. Żartu w dobrym stylu.

Serdecznie zapraszamy 👋

Wieczorem, 26 lipca, mieliśmy przyjemność gościć w kamieńskiej bibliotece Panią Ewę Bauer, autorkę powieści psychologiczno-obyczajowych. Uczestnicy spotkania mogli usłyszeć o początkach kariery pisarskiej, o źródłach inspiracji. Dowiedzieliśmy się, że nasz gość na co dzień pracuje jako prawnik, ale jego wielką miłością jest literatura. Autorka miała pisanie książek pozostawić sobie na emeryturę, ale postanowiła to przyśpieszyć i w 2011 roku ukazała się jej debiutancka powieść "W nadziei na lepsze jutro". Do dzisiaj ma w swoim dorobku kilkanaście tytułów (np. "Kruchość jutra", "Kurhanek Maryli", "Ucieczka przed życiem"), a już w planach są następne. Pisarka przybliżyła nam swoje książki, w których porusza trudne relacje międzyludzkie pełne emocji i różnych uczuć. Sięgnęła również po wątki historyczne w swojej sadze rodzinnej "Tułacze życie", w której opisała losy rodziny Neubinerów. Często powtarza, że jeśli choć jedną osobę poruszy jej twórczość, to już warto pisać.

Organizatorami spotkania byli: Księgarnia "Wiedza" z Kamienia Pomorskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim.

Profil pisarki na facebooku:

Fotografie: