W poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku w kamieńskiej bibliotece gościliśmy wyjątkową osobę, kołobrzeżankę, Elę Downarowicz, autorkę tzw. serii z dziewczynami: "Eli", "Aleksandry", "Moniki" oraz "Cecylii". Spotkanie autorskie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze, co wynikało z faktu, że autorka jest bardzo miłą i ciepłą osobą. Pisarka opowiedziała o początkach swojego pisania, o bohaterkach swoich książek oraz skąd czerpie pomysły. Jeśli ktoś nie czytał książek pani Eli, to po spotkaniu na pewno chętnie po nie sięgnie. Wiele pytań zadali autorce uczestnicy spotkania, na które starała się bardzo wyczerpująco odpowiedzieć. Okazało się, że oprócz pisania Pani Ela ma również inne pasje, jakimi są: taniec, śpiew, pisanie scenariuszy do musicali oraz ich reżyserowanie, a także: balet, karate czy jazda na rowerze. Jednym słowem: człowiek-orkiestra. Pomimo wielu zawirowań w życiu, wzlotów i upadków, kobieta nie poddająca się, pełna optymizmu, pokory i ciepła. To zapewne nie ostatnie spotkanie z pisarką w naszej bibliotece. Mamy taką nadzieję!
Kamieńska biblioteka posiada w swoich zbiorach wszystkie książki Pani Eli Downarowicz. Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i wypożyczania książek tej autorki.

Fotografie:

facebook Fotografia Anika Marszałek

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck