21 czerwca gościliśmy pana Bogusława Janiczaka – pisarza, poetę, autora tekstów piosenek. Autor przybliżył zebranym osobom tematykę swoich utworów, które podejmują różnorodne tematy: historyczne, kryminalne, marynistyczne ale także związane ze zjawiskami paranormalnymi. Inspiracją do powstania powieści często są wydarzenia, które autor przeżył. Wiele z nich ma miejsce w Darłowie, w którym pan Janiczak na co dzień mieszka. W czasie spotkania zebrani mieli okazję wysłuchać nagrań piosenek w wykonaniu duetu Ania i Tomek, do których słowa napisał nasz gość. Okazało się, że poza pisarstwem największą pasją pana Bogusława Janiczaka jest muzyka i komponowanie.

Był to ciekawie spędzony wieczór w kamieńskiej bibliotece.