Plakat

W poniedziałek, 23 października, gościliśmy w naszej kamieńskiej Bibliotece na spotkaniu autorskim Annę Partykę-Judge, która urodziła się i wychowała w Świnoujściu. Obecnie mieszka w słonecznej Hiszpanii. Jest absolwentką Studium Nauczycielskiego w Szczecinie. Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu (Filia w Szczecinie). Przez szereg lat pełniła funkcję prezesa Klubu Literackiego "Na Wyspie". Wydała kilka powieści: "Puzzle", "Monopoly – gra o wszystko", "Na krawędzi uczuć", "Rezonans czasu". Ukazało się kilka almanachów z poezją Anny Partyki-Judge, takich jak: "Zanim rozwieje wiatr", "Wyspiarskie klimaty".

Spotkanie w dość kameralnym gronie było przesympatyczne. Ania (tak prosiła, aby do niej mówić) zniosła wszelkie bariery między nią a czytelniczkami. Czuć było, że bardzo lubi rozmowy z innymi. Rozdawała uśmiechy na prawo i lewo. Wyczuwało się życzliwość i ciepło od niej bijące. Opowiadała o swojej twórczości, o planach na przyszłość.

Fotografie:

  • facebook Fotografia Anika Marszałek
  • Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck