Plakat

31 października, przy okazji rozstrzygnięcia konkursu "(Nie)zapomniane słowa", mieliśmy przyjemność gościć panią Agnieszkę Frączek, autorkę niezwykle popularnych wierszy dla dzieci oraz opowiadań wydanych w około dziewięćdziesięciu książeczkach. W spotkaniu brały udział uczennice i uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej z Jarszewa.

Pisarka opowiedziała o inspiracjach, dzięki którym pisze wspaniałe wiersze dla dzieci, a są to wyobraźnia, życie i język. Dzieci mogły wysłuchać utworów w interpretacji samej autorki, opowieści o powstawaniu dwóch książek biograficznych o klasycznych autorach piszących dla dzieci, Julianie Tuwimie i Janie Brzechwie. Sympatycznym momentem spotkania były odpowiedzi autorki na zadawane przez dzieci pytania, m.in. ile wierszy już Pani napisała?, o jakiej porze dnia najchętniej Pani pisze?, czy sama Pani ilustruje swoje książki? i wiele innych.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu dotacyjnego BLISKO, projektu pt. "Biblioteka – wspólna przestrzeń kultury", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Fotografie:

Profile na Facebooku: