Plakat

W piątek, 10 listopada, kamieńska biblioteka gościła Agatę Przybyłek, autorkę książek obyczajowych.

Pisarka pisze książki zabawne i lekkie, lecz również powieści poruszające trudne tematy, a pomagają jej w tym ukończone studia psychologiczne. Zadebiutowała w roku 2015 książką pt. "Nie zmienił się tylko blond", która spełniła funkcję terapeutyczną, po przeżytym zawodzie miłosnym autorki. Podczas studiów psychologicznych założyła książkowego bloga, recenzowała książki innych autorów, pisząc własne.

Na spotkaniu autorka mówiła, że pisze książki przede wszystkim dla kobiet. Ma nadzieję, że jej książki spełniają funkcję terapeutyczną, że kobiety po przeczytaniu powieści znajdą w niej problemy podobne do swoich. Jeśli bohaterka sobie poradzi z nimi, to znaczy, że każda z czytelniczek też ma taką szansę. Agata Przybyłek wiele miejsca poświęciła problemowi tworzenia wiarygodnych portretów psychologicznych postaci literackich. Dużo pytań na ten temat padło od uczestników spotkania. Autorka dużo mówiła o małych ojczyznach – stara się pisać o miejscach, w których przebywa. Poznaje historię danego miejsca, jej mieszkańców i umieszcza to w swoich książkach.
Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu dotacyjnego BLISKO. Projekt pt. "Biblioteka – wspólna przestrzeń kultury". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Fotografie:

Profile na Facebooku:

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck