Przemysław Kowalewski

W środę, 4 października, o godzinie 18:00 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza na spotkanie z pisarzem Przemysławem Kowalewskim.

Autor dwóch powieści to szczecinianin, dziennikarz, samorządowiec, pasjonat historii swojego rodzinnego miasta, społecznik. Sprawował funkcję wiceburmistrza Gryfic. Był obserwatorem OBWE podczas wyborów do rosyjskiej Dumy w 2011 roku. Wolne chwile dzieli pomiędzy rower, rolki, bieganie a przegadane wieczory z przyjaciółmi przy pełnym kuflu bosmana z grungem w tle.

Powieści Przemysława Kowalewskiego osadzone są w powojennym Szczecinie, autor sięga do prawdziwych wydarzeń związanych z historią najnowszą miasta. W powieści "Szóstka" punktem wyjścia akcji jest katastrofa tramwajowa mająca miejsce w 1967 roku, zaś w powieści "Kozioł" autor nawiązuje do historii tzw. rzeźnika z Niebuszewa.