Konkurs_plastyczno_literacki_plakat

Międzypokoleniowy konkurs

Biblioteka ogłasza w ramach programu dotacyjnego "BLISKO" konkurs literacko-plastyczny "(Nie)zapomniane słowa". Jest to konkurs zorganizowany we współpracy ze szkołami i SUTW w Kamieniu Pomorskim, a skierowany do uczniów, którzy przygotują na podstawie rozmów z rodzicami, dziadkami i starszymi mieszkańcami prace dotyczące zapomnianych słów, takich które wyszły lub wychodzą z użycia. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie w bibliotece.

W konkursie mogą brać udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z Kamienia Pomorskiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie wiersza, ciekawego opisu (krótkiej formy prozatorskiej) lub wykonanie pracy plastycznej na temat wybranego (nie)zapomnianego słowa.

Prace należy dostarczyć do 20 października 2023 roku do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim.

Spotkanie wprowadzające, na którym dowiemy się o szczegółach konkursu, ale przede wszystkim spotkamy się z członkami kamieńskiego SUTW oraz członkiniami Zespołu Ludowego "Stawnianki", którzy przybliżą nam (nie)zapomniane słowa, odbędzie się 14 września 2023 o godz. 10:00 w siedzibie kamieńskiej Biblioteki.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck