W sobotę, 9 września, na kamieńskiej Marinie, za sprawą Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim oraz Kamieńskiego Domu Kultury odbyła się kolejna, 12. już, edycja Narodowego Czytania.

Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w 2012 roku. Jest to akcja promująca czytelnictwo, a przy tym propagująca klasykę literatury polskiej. Osoby znane z przestrzeni publicznej, członkowie SUTW w Kamieniu Pomorskim oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu Pomorskim czytali fragmenty "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej w sprzyjającym otoczeniu kamieńskiej Mariny. Dopisała nam przepiękna pogoda. Był to mile spędzony czas.

Z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji. 😀
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wszelką pomoc przy organizacji wydarzenia.
Dziękujemy za piękne zdjęcia Fotografia Anika Marszałek

Zapraszamy do udziału w następnej edycji Narodowego Czytania. Za rok będziemy czytali "Kordiana" Juliusza Słowackiego.