Plakat

W środę, 8 listopada, Maciej Biernawski, czytelnikom znany jako Marek Stelar, autor kryminałów, poprowadził warsztaty literatury kryminalnej. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim.

Autor przedstawił swoją drogę pisarską. Opowiedział młodzieży dlaczego pisze i dlaczego są to kryminały. Okazało się, że na sali wśród młodzieży są osoby już piszące. Wszyscy zebrani usłyszeli od gościa, który mając już doświadczenie życiowe i zawodowe, wiele dobrych rad. Młodzież zadawała całe mnóstwo pytań. Widać było ogromne zainteresowanie. Autor przybliżył temat małej ojczyzny, jak ważną rolę odgrywa w życiu każdego z nas. Zachęcał do czytania. Podał nazwiska autorów, którymi zaczytywał się jak był w wieku zebranych uczniów. Na koniec spotkania młodzież robiła sobie zdjęcia z pisarzem oraz można było zdobyć autograf.

Dziękujemy za interesujące i inspirujące spotkanie.

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach programu dotacyjnego BLISKO. Projekt pt. "Biblioteka – wspólna przestrzeń kultury". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Fotografie: