W środę, 10 maja 2023, odbyło się kolejne w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym rozmawialiśmy o książce Anny Ficner-Ogonowskiej "Okruch". Jest to powieść pełna prawdziwych uczuć, silnych przeżyć i dramatycznych wydarzeń. Powieść, która przywraca wiarę w ludzi, tłumaczy, czym jest miłość i dlaczego dobro jest tak ważne w naszym życiu. Książka ta pozwala zrozumieć czym jest prawdziwa, odpowiedzialna miłość, nie tylko partnerska, ale także ta między matką a dzieckiem. Bo "jeden dobry okruch pamięci wystarczy, by wiele zachować, by karmić się nim przez całe życie." Wszystko zaczyna się od przypadkowego spotkania, trudnej do wyobrażenia sytuacji. Potem następuje jedno spojrzenie. Dotyk. Słowo. Ścieżki dwojga ludzi krzyżują się bezpowrotnie.

Ale "Okruch" to nie tylko zapis miłości dwójki bohaterów. To międzypokoleniowa powieść obyczajowa z wciągającą fabułą. Jest intryga, wyraziste postaci, skrywane tajemnice, to wszystko sprawia, że od książki nie można się oderwać. Autorka porusza w niej ważne kwestie obyczajowe, opisuje nie zawsze łatwe relacje między najbliższymi, pokazuje jak ważne są więzi i przyjaźnie.

Następne spotkanie 14 czerwca. Zapraszamy!

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck