Dyskusyjny Klubu Książki

W poniedziałek, 11 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawialiśmy książkę Marii Nurowskiej "Bohaterowie są zmęczeni". Autorka przedstawiła życiowe dzieje braci Niemczyków, Leona i Ludwika. Leon to słynny aktor, ikona polskiego kina, natomiast Ludwik to legendarny kurier podziemia. Maria Nurowska jako świetna dziennikarka spotkała się z oboma bohaterami. Zachęciła ich do opowiedzenia swoich losów, do przedstawienia swojej wersji wydarzeń. Obaj chcieli po wojnie nielegalnie opuścić granice kraju, przy próbie zostali aresztowani. Leon wywinął się z rąk ubeków, jego brat spędził wiele lat w więziennych murach. Jego umysł dręczyła myśl, że zdradził brat. Jak potoczyły się losy obu braci można przeczytać w książce Marii Nurowskiej.
Jest to bardzo ciekawa lektura, którą gorąco polecamy do przeczytania 😀

Profil facebookowy:

facebook Dyskusyjne Kluby Książki