W sobotę, 23 września, odbyła się gra miejska "W dawnych wiekach w Kamieniu Pomorskim" zorganizowana przez kamieńską Bibliotekę.
Od godziny 16:00 chętni do zabawy zbierali się w punkcie bibliotecznym, gdzie odbierali wskazówki do gry i ruszali w drogę.

Trasa prowadziła przez miejsca naznaczone przez historię Kamienia Pomorskiego: fosy, mury obronne, Bramę Wolińską, Ratusz, Katedrę. W wyznaczonych miejscach na uczestników czekały różnorodne zadania, m.in. określenie wieku Bramy Wolińskiej, sprzedaż warzyw na średniowiecznym jarmarku, projektowanie średniowiecznych detali architektonicznych, ale też zadanie związane ze sprawnością. Wszyscy z powodzeniem ukończyli grę zdobywając wysoką punktację.

Na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Trzebieszewa. Strudzeni gracze mogli spróbować przepysznych pierogów, zupy kresowianki i słodkich drożdżówek. Podkreślić trzeba, że w grze brały udział dzieci, młodzież oraz osoby starsze.

Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia:

Gra została zrealizowana w ramach programu dotacyjnego BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.

Profile na Facebooku:

Fotografie:

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck