Kamieńska biblioteka w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek postanowiła nagrodzić swoich najbardziej aktywnych czytelników w roku 2022. Ocenie podlegała aktywność czytelnicza, której wyrazem była liczba wypożyczonych i przeczytanych książek oraz terminowość zwrotów wypożyczonych książek. W czwartek, 11 maja 2023 roku, z wielką przyjemnością podziękowaliśmy naszym czytelnikom wręczając małe upominki. Uroczyste spotkanie uświetnił występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kamieniu Pomorskim.

Wśród najmłodszych czytelników zostali wyróżnieni: Kaja Sopyłło, Gabriela i Michał Mazur, Zofia Jurczak oraz Natan Kajetan Bralewski. Natomiast wśród dorosłych czytelników nagrodzeni zostali: Wanda Skrzypczyk, Sabina i Józef Paw, Grażyna Zielińska, Ewa Kisielewicz oraz Andrzej Aulich.

Nagrody w postaci książek i słodkich upominków ufundował Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło, będący również Patronem obchodów Tygodnia Bibliotek 2023.