Dotacja_BLISKO

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim została zakwalifikowana do udziału w programie dotacyjnym BLISKO.
Konkurs dotacyjny BLISKO jest ważnym elementem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Służy podnoszeniu kompetencji pracowników bibliotek, rozwijaniu lokalnych partnerstw, włączaniu nowych środowisk i aktywizację lokalnych społeczności w działania na rzecz upowszechniania czytelnictwa. Celem konkursu jest wzmocnienie roli bibliotek publicznych jako "trzeciego miejsca" - lokalnego ośrodka życia społecznego, stanowiącego centrum dostępu do kultury i wiedzy, integrującego społeczność, oferującego nie tylko najnowsze pozycje książkowe, ale również dostęp do Internetu, komputerów, audiobooków i e-booków.
Kwotę w wysokości 5,5 mln zł Narodowe Centrum Kultury przekaże 47 bibliotekom publicznym w 15 województwach na działania podejmowane w ramach konkursu BLISKO (2023-2024), stanowiącego element Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.