Tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek 2023 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim rozpoczęło Kamieńskie Dyktando. 9 maja, po raz szósty, w szranki z zawiłościami pisowni języka polskiego stanęli młodsi i starsi mieszkańcy naszego miasta. Zadaniem uczestników było napisanie podyktowanego tekstu z jak najmniejszą liczbą błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Dyktando przeprowadzono w czterech grupach wiekowych. Pierwsza grupa to uczniowie klas V- VI szkół podstawowych, druga grupa to uczniowie klas VII-VIII, trzecia grupa to uczniowie szkół średnich, zaś ostatnia, czwarta, to dorośli. Jest nam niezmiernie miło poinformować , że wśród najmłodszej grupy trzecie miejsce zajęła Martyna Soroka (SPnr 1), drugie miejsce zajęła Kaja Piekarz (SP nr 2), a pierwsze miejsce zdobyła Julia Kuryś (SP nr 2). W grupie drugiej trzecie miejsce zajęła Oliwia Kowalińska (SP nr 1), drugie miejsce zajął Wojtek Fela (SP nr 2), pierwsze miejsce zajęła Nadia Bielaszewska (SP nr 2). W trzeciej grupie uczniów szkół średnich trzecie miejsce zajęła Alicja Grabowska, drugie miejsce zajął Kacper Winiarczyk, natomiast pierwsze miejsce zajął Tomasz Kowalski. Wszyscy laureaci z tej grupy są uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kamieniu Pomorskim. W grupie dorosłych trzecie miejsce zajęła pani Justyna Cieszyńska, drugie miejsce pan Edward Józefczyk, pierwsze miejsce zajęła pani Jolanta Ancerowicz. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Już za rok zapraszamy na siódmą edycję Kamieńskiego Dyktanda.

Dziękujemy Burmistrzowi Kamienia Pomorskiego, Panu Stanisławowi Kuryłło, za objęcie swoim patronatem obchodów Tygodnia Bibliotek 2023 oraz ufundowanie nagród.