Wieczór z poezją

Dobre słowo
to fundament nadziei
na piękne dzisiaj
i lepszą przyszłość
"Dobre słowo", Justyna Cieszyńska

Justyna Cieszyńska i Aneta Jasłowska były gośćmi kamieńskiej biblioteki na Wieczorze z poezją, który miał miejsce w sobotę 14 maja o godz. 18:00.
Był to bardzo specjalny czas, bo każdy z publiczności mógł na tę parę chwil zwolnić i zatrzymać się w swoim (nie swym – kto był ten wieߘ) codziennym biegu, odetchnąć i pomyśleć.
A to dzięki dwóm Poetkom, które zechciały podzielić się swoją twórczością, swoimi doświadczeniami i emocjami z przybyłymi słuchaczami.
Justyna Cieszyńska to mieszkanka Kamienia Pomorskiego. Jak pisze i mówi o sobie, jest kobietą wielu talentów i dumną matką dwójki dzieci. Kobieta to bardzo aktywna, bo prócz realizacji swojej pisarskiej pasji, która notabene jest wielokrotnie nagradzaną za swoją twórczość członkinią Związku Literatów Polskich, morsuje z Klubem Morsów "Ośmiornica" i śpiewa w Stowarzyszeniu "Strefa Dźwięku".
Aneta Jasłowska, mieszkająca we Wrzosowie poetka, ma również wiele znaczących nagród na swoim koncie, w tym także swój debiutancki tomik poezji Na fali słowa. Inspiracje do swojej twórczości znajduje wszędzie wokół siebie, w muzyce, w przyrodzie, w codzienności. Jest ugruntowaną i stanowczą zwolenniczką poezji klasycznej, w której upatruje pierwotne piękno i niezakłóconą szczerość.
Wieczór minął bardzo szybko, a został naznaczony całym spektrum emocji, którymi Pisarki dzieliły się, poprzez recytację swych utworów i odautorski komentarz.
Obdarzeni całą paletą dobrych słów w różnych odcieniach, nakarmieni ale ponieważ nie nasyceni, wypatrujemy następnych spotkań z Autorkami.
Wydarzenie odbyło się w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
Wydawnictwa poetyckie, zawierające wiersze Poetek można wypożyczyć w kamieńskiej bibliotece.

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck