V edycja Kamieńskiego Dyktanda

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim, po wielu miesiącach pandemii, ponownie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w V edycji Kamieńskiego Dyktanda. Celem tego wydarzenia jest promocja kultury języka polskiego. Zadaniem uczestników będzie napisanie podyktowanego tekstu z jak najmniejszą liczbą błędów ortograficznych i interpunkcyjnych.
Uczestnicy będą podzieleni na grupy wiekowe: uczniowie z klas V – VI szkół podstawowych, następna grupa to uczniowie klas VII-VIII, kolejna grupa to uczniowie szkół średnich. Wszyscy będą ubiegać się o miejsca: I, II, III.
Szczególnie zapraszamy dorosłych, którzy na co dzień nie mają do czynienia z ortografią. Oni zawalczą o tytuł Kamieńskiego Mistrza Ortografii.
Dyktando odbędzie się we wtorek 10 maja 2022 r. O godzinie 9:00 dyktando napisze grupa najmłodszych uczestników, o godzinie 11:00 następna grupa, czyli uczniowie klas VII-VIII. O godzinie 12.45 zacznie pisać dyktando młodzież szkół średnich, a o godzinie 17:00 dorośli.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w ortograficznych zmaganiach. Oprócz zaszczytnego tytułu Mistrza Ortografii na zwycięzców oczekują nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Kamienia Pomorskiego. Dodatkowe informacje : Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim ul. Wolińska 9, tel. 91 38 20 541, e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organizator nie wymaga wcześniejszych zapisów do grupy dla dorosłych.
Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck