Odwiedziny przedszkolaków

W środę Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola i Żłobka "W Dechę" wraz z Panią dyrektor Moniką Łużną i wychowawczyniami. Dzieci dowiedziały się jak można zapisać się do biblioteki, aby wypożyczać książeczki. Przedszkolaki dowiedziały się jakie różnorodne książki są dla dzieci w ich wieku. Mogą wypożyczyć książki przygodowe, o zwierzakach, baśnie i bajki, a także książki zawierające bardzo dużo ciekawostek. Wysłuchały, przeczytanej przez Panią Elę z Wypożyczalni dla Dorosłych, bajki Anity Głowińskiej "Kicia Kocia w bibliotece", w której bohaterka też pierwszy raz odwiedziła bibliotekę. Wysłuchując wiersza "Skarga książki" Jana Huszczy porozmawialiśmy o tym, że trzeba szanować książki, myć ręce, nie wydzierać kartek, ani nie rysować po książkach. Na koniec dzieci obejrzały i wysłuchały w japońskim teatrzyku kamishibai bajki o Czerwonym Kapturku.
To była bardzo miła wizyta. Z przyjemnością dowiedzieliśmy się, że dzieci znają bardzo dużo bajeczek, a Panie w przedszkolu codziennie czytają kilka minut jakąś bajkę i dzieci bardzo lubią te chwile.

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck