Odwiedziny przedszkolaków

W środę odwiedziły Bibliotekę przemiłe przedszkolaki z Przedszkola nr 1 z wychowawczynią Panią Wiolettą Popow. Porozmawialiśmy sobie o wiośnie, o tym jak zmienia się przyroda na wiosnę. Dzieci bardzo dużo wiedziały o kwiatach, które zwiastują wiosnę. Porozmawialiśmy o ptakach, które wracają do nas z ciepłych krajów. Rozmawialiśmy o zwierzętach, które zapadają w zimowy sen, a na wiosnę budzą się z tego snu. Dzieci wysłuchały wierszy o wiośnie Ewy Szelburg-Zarembiny i Jana Brzechwy.
W związku z tym, że jest to tydzień przedświąteczny bardzo dużo rozmawialiśmy też o obyczajach i tradycji świąt Wielkiej Nocy. Dzieci wysłuchały piękną opowieść Małgorzaty Strzałkowskiej Wielkanoc.
Przedszkolaczki rozwiązały krzyżówkę wielkanocną i zagadki związane z wiosną.
Dzieciom bardzo podobało się w bibliotece. Miały też chwilkę, aby odpocząć na poduchach w Kąciku malucha i pooglądać kolorowe bajeczki.