Korzyści z czytania książek

W piątek (8 kwietnia) odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Wysokiej Kamieńskiej, aby przedstawić uczniom korzyści z czytania książek, których jest cały ogrom. Czytając książki pogłębiamy wiedzę, bo każda publikacja to skarbnica wiedzy. Kontakt z książką poszerza nasz zasób słów. Czytanie poprawia pamięć, gdyż czytając staramy się pamiętać o bohaterach, ich pochodzeniu, osobowości, historii i wielu innych rzeczach. Warto czytać książki, ponieważ wówczas pobudzamy naszą wyobraźnię. Tworzymy w swojej głowie pewne obrazy, łącząc je z tymi, które już posiadamy w pamięci. Czytanie uwalnia od stresu i uspakaja. Podczas czytania zostajemy przeniesieni do innego świata pozbawionego kłopotów i problemów dnia codziennego. Zmienia się wówczas nasze samopoczucie. Nie wszyscy wiedzą, że czytanie kształtuje nasz charakter. Czytanie uczy jak zachować się w danej sytuacji, poszerza horyzonty, otwiera nas na nowe doświadczenia, po prostu nas kształtuje. Czytanie fikcji literackiej ma znakomity wpływ na zdolność do empatii, bardziej rozumiemy ludzkie emocje i staramy się nie popełniać tych samych błędów co bohaterowie z książek. Warto czytać książki, ponieważ ma to ogromny wpływ na nasze rozmowy z innymi ludźmi. Pomaga w łatwy sposób przekazać to, co chcemy powiedzieć. Czytanie w znacznym stopniu poprawia pamięć, inteligencję i koncentrację. Czytanie to jeden z najlepszych sposobów wyciszenia się przed snem, a to wpływa na spokojny i lepszy sen.