Spotkanie DKK

W środę, 13 października, odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawialiśmy o książce Markusa Zusaka "Posłaniec". Jest to opowieść o zwyczajnym, a przy tym niezwykłym chłopaku. Jest miejscowym nieudacznikiem, ucieleśnieniem przeciętności. Autor pokazuje, że każdy "przeciętniak" może wznieść się ponad własne słabości czyniąc dobro drugiemu człowiekowi.

Niestety nie wszystkim uczestnikom spotkania powieść ta się podobała. Były zdania, że książka wraz z bohaterem jest nieco naiwna i bardzo naciągana. Inni uważali, że jest to bardzo dobra powieść napisana prostym językiem. Mądra książka z pięknym przesłaniem. Autor napisał po prostu o zwykłym życiu, zwyczajnych ludzi, pouczającą, dającą nadzieję, pokazującą moc prostych gestów powieść.