Sama siebie nie pamiętam

W środę 21 lipca odbyło się spotkanie autorskie na leżakach, przy zachodzie słońca, na pięknej kamieńskiej Marinie. Gośćmi spotkania były Beata Zuzanna Borawska, dziennikarka, wydawczyni płyt z muzyką jazzową a przede wszystkim autorka, której debiutem literackim jest książka "Sama siebie nie pamiętam" oraz Olga Adamska, aktorka Teatru Polskiego, która odczytała fragmenty tekstu książki. Spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze. Autorka książki w sposób wzruszający opowiedziała skąd pomysł na taką książkę. Temat lektury nie jest łatwy. Są to zapisy zmagań z chorobą jaką jest Alzheimer. Autorka poruszyła w sposób poetycki i artystyczny tematy – chorobę i opiekę nad osobą zależną oraz pamięć – tę utraconą i tę żywą.
Książka zawiera opowiadania, kartki z dziennika, wiersze oraz kolaże Anny Paszkowskiej. Uczestnicy spotkania mogli nabyć książkę wraz z autografem autorki oraz kolaże z książki w postaci magnesów na lodówkę.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kamieniu Pomorskim oraz Kamieński Dom Kultury, a także Marinę Kamień Pomorski.
Wydarzenie sfinansowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck