Wieczorek poetycki Anety Motyckiej w kamieńskiej Bibliotece

We wtorek, 14 maja, mieliśmy ogromną przyjemność gościć w kamieńskiej Bibliotece na wieczorku poetyckim Panią Anetę Motycką. Nie wiedzieliśmy, że tak blisko nas jest ktoś, kto tworzy tak piękne i klimatyczne utwory. "Niektórzy lubią poezję. Niektórzy, a więc nie wszyscy"- pisała poetka Wisława Szymborska. I ci "niektórzy" przyszli we wtorkowy wieczór, by uczestniczyć w uczcie duchowej jaką jest niewątpliwie obcowanie z poezją. Poetka podzieliła się swoją twórczością, czytając wybrane przez siebie utwory. Poezja Pani Anety jest refleksją nad życiem, otaczającą nas rzeczywistością oraz całą wrażliwością, którą każdy z nas nosi w swoim wnętrzu. Autorka, choć nie rzadko porusza tematy smutne, nigdy jednak nie traci nadziei, że świat jest dobry.
Chwile spędzone z poezją Pani Anety pozwoliły obecnym na spotkaniu chociaż na moment zatrzymać się w biegu życia i odetchnąć od codziennych obowiązków.

Jeszcze tego samego dnia pani Aneta przygotowała niespodziankę – stworzyła nowy utwór, który nam bibliotekarzom, pracującym w kamieńskiej bibliotece, sprawił wiele przyjemności. Serdecznie dziękujemy.

"Powiatowa odsłona"

Tam gdzie słowa śpią na półkach,
w wierszach, prozie i powieściach.
Tam rozgościł się niepokój,
w bibliotece myśli streszczał.
Zaschło w gardle od wrażenia,
gdy paraliż głos ogarnął.
Oby kiedyś na salonach
dało plony skromne ziarno.
Kameralna atmosfera,
świece, kwiaty, moje wiersze.
A poezja zawstydzona
ozdabiała wszystkim wnętrze.
Tam gdzie zdania tworzą treści
i mieszkają w bibliotece.
Tam oddałam ciche myśli,
niech odnajdą się w powiecie.

Aneta Motycka
14.05.2019 r.

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck