Teatr przy stoliku

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza na spektakl Teatru przy Stoliku. W poniedziałek, 25 listopada o godzinie 17:00 aktorki Teatru Współczesnego w Szczecinie, Ewa Sobiech i Magdalena Wrani-Stachowska przedstawią dramat "Strategia motyli" Esther Vilar.

Miejsce akcji sztuki to domek na odległej wysepce w okolicach Buenos Aires. Adriana, młoda Argentynka spotyka się z Eve, kobietą po pięćdziesiątce, której wygląd oraz zwyczaje zdradzają pochodzenie angielskie. Eve jest wdową po rodowitym Argentyńczyku, z którym Adriana miała wieloletni romans i który według sprawozdania sądowego popełnił samobójstwo. Kobiety spotykają się po raz pierwszy, choć sporo o sobie nawzajem wiedzą.

Spektakl zrealizowany będzie w ramach Fundacji Morze Kultury dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.