Odjazdowy Bibliotekarz 2019

W sobotę, 29 czerwca 2019 roku, odbył się po raz czwarty rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, organizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kamieniu Pomorskim. W tym roku pojechaliśmy ścieżką rowerową do Wrzosowa, skąd skręciliśmy na Radawkę, gdzie mogliśmy zobaczyć pozostałości poniemieckiego cmentarza z czasów przedwojennych. Dalej jadąc przez las udaliśmy się na plażę. Po chwili wytchnienia i ochłodzenia się w morskiej wodzie ruszyliśmy w powrotną drogę, która prowadziła wzdłuż brzegu Zalewu Kamieńskiego oraz przez wieś Żółcino. Pod kamieńską biblioteką na uczestników rajdu czekał w pełni zasłużony odpoczynek i poczęstunek.

Dziękujemy za zaangażowanie w akcję panu Błażejowi Bubnowiczowi, dzięki któremu zawsze możemy dowiedzieć się więcej o często zapomnianych miejscach w naszym otoczeniu.

Już dziś gorąco zapraszamy na przyszłoroczną, piątą edycję akcji, mając szczere nadzieje na tak samo dopisującą pogodę jak i równie liczną grupę miłośników książek i wycieczek rowerowych.

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck