Narodowe Czytanie 2019

7 września w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie wybranych nowel polskich. Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku. Została zapoczątkowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa, "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego oraz "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

W tym roku Narodowe Czytanie w Kamieniu Pomorskim, zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną, odbyło się tydzień później, czyli 13 września. Przeczytaliśmy 5 wybranych nowel: "Sawę" Henryka Rzewuskiego, "Orkę" Władysława Stanisława Reymonta, "Katarynkę" Bolesława Prusa, "Dym" Marii Konopnickiej oraz "Mój ojciec wstępuje do strażaków" Brunona Schulza. Czytanie polskich nowel rozpoczął pan Burmistrz Leszek Szefliński wraz z osobami pełniącymi funkcje publiczne. Do akcji włączyli się także nauczyciele, młodzież z kamieńskich szkół oraz chętni mieszkańcy naszego miasta. Z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zapraszamy do udziału w następnej edycji Narodowego Czytania.

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck