Marcowe spotkanie DKK

Na marcowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o książce Katarzyny Grocholi "Zagubione niebo". Jest to zbiór 15 opowiadań. O czym pisze Grochola? O tym co zawsze o miłości, uczuciu bez którego życie jest szaro-bure, nijakie. Bohaterami książki są zwyczajni ludzie, którzy szukają szczęścia i je znajdują. Przypadkiem, gdzieś pewnego, zwyczajnego dnia. Wszyscy potrzebujemy miłości, która ma różne oblicza, raz rani i boli, czasami wprowadza do nieba. Niebo bez niej nie istnieje.
Nie był to kontakt z wybitną literaturą, ale na miłe popołudnie – czemu nie? Tak można podsumować wypowiedzi uczestników spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.