Mała książka-wielki człowiek

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim dołączyła do projektu "Mała Książka – wielki człowiek", zachęcającej dzieci do czytania książek. W ramach tej akcji wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat podczas pierwszej wizyty w bibliotece tej jesieni otrzymają wyprawkę czytelniczą i Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma 1 naklejkę, a po zebraniu 10 naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdzie się też coś dla rodziców. Przygotowana została dla nich broszura, informująca o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka i rozmaitych korzyściach płynących z częstego odwiedzania biblioteki.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Mała książka –wielki człowiek", wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.